Centrum inkluze o.p.s.
Švermova 249, 749 01 Vítkov
E-mail: lucie.stanjurova<zavinac>centruminkluze.cz
Tel.: +420 728 343 747

Projekt Žij online, bezpečně je v plném proudu

25.05.2017

Druhý ročník našeho projektu Žij online, bezpečně, který je zaměřen na podporu využívání peer programů v oblasti prevence kyberšikany, je v plném proudu a naši peer aktivisté již realizují své preventivní programy.

Do projektu se letos zapojilo celkem 8 škol z opavského a krnovského regionu a vytvořili jsme celkem 8 skupin peer aktivistů z řad žáků 7. a 8 tříd. Novinkou letošního ročníku je, že peer aktivisté nerealizují programy pouze na svých domovských školách, ale také na malých školách ve svém okolí, které vzdělávají děti pouze na nižším stupni.

V rámci programů, které si peer aktivisté připravili pro své spolužáky, se zaměřujeme především na seznámení žáků se základními rysy a typy kyberšikany (kyberstallking, kybergrooming, sexting apod.), na posílení kompetencí dětí v oblasti prevence rizikového chování na internetu (desatero bezpečného internetu, zabezpečení jejich osobních profilů, emailů apod.) či na oblast řešení kyberšikany.

Zpětná vazba, ze strany žáků a pedagogů je velmi pozitivní a nás utvrzuje v tom, že realizace peer programů má smysl a my chceme i nadále jejich využívání na školách podporovat.

Projekt je finančně podpořen z prostředků Československé obchodní banky a. s.

Projekt Žij online, bezpečně je v plném proudu Projekt Žij online, bezpečně je v plném proudu Projekt Žij online, bezpečně je v plném proudu Projekt Žij online, bezpečně je v plném proudu Projekt Žij online, bezpečně je v plném proudu Projekt Žij online, bezpečně je v plném proudu