Centrum inkluze o.p.s.
Švermova 249, 749 01 Vítkov
E-mail: lucie.stanjurova<zavinac>centruminkluze.cz
Tel.: +420 728 343 747

Seminář Začít spolu byl úspěšně ukončen

22.06.2020

Minulou středu, tj. 17. 6. proběhl závěrečný den semináře Začít spolu, který jsme realizovali ve spolupráci s organizací Step by step. Seminář byl zaměřen na bližší seznámení se s programem Začít spolu, s jeho principy, přístupy a metodami. Cílem programu Začít spolu například je, aby děti svobodně vyjadřovali své potřeby, přání a představy v prostředí, které jim poskytuje pocit bezpečí a zároveň přináší výzvy, podporuje jejich přirozené učení a kreativitu. A právě tyto cíle Začít spolu velmi ladí s přístupy a hodnotami, na kterých stavíme my v Centru, a z tohoto důvodu jsme také tento seminář uspořádali.

Hlavní lektorkou našeho semináře byla paní Juliana Gardošová, absolventka oboru učitelství pro MŠ na Palackého univerzitě v Olomouci, která dlouhodobě působila jako učitelka a ředitelka MŠ, a je také dlouholetou propagátorkou programu Začít spolu v ČR.

Semináře se zúčastnilo celkem 18 pedagožek, z čehož bylo 11 pedagožek včasné péče, které pracují v předškolních klubech pro sociálně znevýhodněné děti, a 7 pedagožek z mateřských škol v Hradci n. M. a ve Vítkově.

Zpětná vazba účastnic byla velmi pozitivní. Kolegyně velmi kladně hodnotily odborný, ale také lidský přístup paní lektorky, přínosnost programu Začít spolu pro svou praxi a také pestrost seminární skupiny, která jim umožnila sdílet své pohledy na práci s dětmi, i se sociálně znevýhodněnými dětmi a rodinami. Ze zpětných vazeb účastnic: „Moje očekávání se naplnilo nad rámec mých původních představ.“ „Paní lektorka byla úžasná, vše vysvětlovala, popsala, inspirovala mě.“ „Ocenila jsem spolupráci s ostatními účastnicemi semináře.“

Seminář Začít spolu byl úspěšně ukončen Seminář Začít spolu byl úspěšně ukončen Seminář Začít spolu byl úspěšně ukončen Seminář Začít spolu byl úspěšně ukončen Seminář Začít spolu byl úspěšně ukončen Seminář Začít spolu byl úspěšně ukončen Seminář Začít spolu byl úspěšně ukončen Seminář Začít spolu byl úspěšně ukončen Seminář Začít spolu byl úspěšně ukončen